مدت زمان طلاق توافقی

مدت زمان طلاق توافقی | طلاق توافقی چقدر زمان می برد | سینا ابراهیمی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

طلاق توافقی چقدر زمان می برد ؟ طلاق توافقی چقدر طول می کشد ؟  ما در مقاله قصد داریم شما با طلاق توافقی ، مراحل طلاق توافقی و مدت زمان طلاق توافقی آشنا کنیم . طلاق توافقی برا اساس توافق بین زن و مرد است بنابراین این طلاق بسیار ساده و بدون درد سر می باشد و معمولا در کمترین زمان ممکن به اتمام می رسد .

طلاق توافق چیست 

طلاق توافقی چیست
طلاق توافقی چیست


طلاق توافقی نوعی از طلاق است که در آن زن و شوهر بر سر تمامی مسائل مربوط به زندگی مشترک خود همانند : مطالبه مهریه ، نفقه ، حضانت فرزندان و ... به توافق رسیده اند. زن وشوهر باید تمامی توافق های خود را به صورت کتبی نوشته و تقدیم دادگاه کنند . برای هر چه سریع تر و راحتر انجام شدن این امور بهتر است ، از یک وکیل پایه یک کمک بگیرید . 


مراحل طلاق توافقی


مراحل طلاق توافقی بسیار ساده داست . ابتدا باید درخواست طلاق توافقی ثبت شود، سپس دادگاه از زوجین می خواهد که گواهی آزمایش عدم بارداری زن را به دادگاه تحویل دهند . بعد از آن طرفین به واحد مشاوه دادگاه خانواده ارجاع داده می شوند، تا نظر مشاور هم ضمیمه دادخواست طلاق توافقی خود کنند. زمانی که مدارک لازم دادگاه جهت صدور گواهی عدم امکان سازش آماده شد ، زوجین می توانند با مراجعه به دفاتر رسمی طلاق برای اجرا و ثبت حکم طلاق توافقی اقدام کنند.


مدت زمان طلاق توافقی


در طلاق توافقی چون زوجین در تمامی مسائل مربوط به زندگی مشترک خود به توافق رسیده اند ، دادگاه در رسیدگی به پرونده آن ه سختگیری زیادی را نمی کند و در مدت زمان کوتاهی حکم طلاق ( طلاق توافقی ) را صادر می کند. این روند معمولا در تمامی شهرهای ایران صادق است . به طور مثال در شهر تهران شعبه های دادگاه ها خانواده از یک روند ثابت برای صدور حکم طلاق استفاده می کنند . این روند اگر توسط یک وکیل پایه یک انجام شود ، معمولا بین یک هفته تا 4 روز کاری به طول می انجامد . نکته به طور معمول اگر از 25 هر ماه تا ابتدای ماه بعد ، در خواست طلاق توافقی ثبت شود ، پرونده مذکور ارجاع داده نمی شود ، بنابراین ممکن است مدت زمان صدور حکم برای طلاق توافقی کمی طولانی تر شود .


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید