تفاوت وکیل پایه یک و وکیل پایه دو

تفاوت وکیل پایه یک و وکیل پایه دو | وکیل پایه یک | سینا ابراهیمی | وکیل

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

تفاوت وکیل پایه یک و پایه دو، سوال بزرگی که همه با آن روبرو هستند، ما سعی داریم توضیحی از این تفاوت را به صورت مختصر اما کامل به شما ارائه دهیم.

تفاوت وکیل پایه یک و پایه دو

امروزه تقریبا همه به صورت خواسته یا ناخواسته درگیر مسائل حقوقی و کیفری شده اند. این افراد برای تسریع در انجام امور و به سرانجام رسیدن درست و اصولی پرونده خود ترجیح داده اند که کار را به دست وکیل یا افراد متخصص در آن زمینه بسپارند. اما در انتخاب وکیل باید چگونه عمل کرد؟ برای شروع به معیارهای انتخاب وکیل می پردازیم.

انتخاب وکیل

وکیل باید مسئولیت پذیر باشد و باید در انجام تعهداتی که داده است نهایت دقت، سعی وتلاش خود را به کار گیرد.

وکیل باید عدالت و انصاف را همواره سرلوحه کار خود قرار دهد.

وکیل باید در کار خود تجربه و مهارت فن بیان را داشته باشد.

تفاوت پایه در بین وکلا

وکیل پایه یک دادگستری می تواند در تمامی محاکمه ها از جمله محاکم حقوقی، کیفری و ... شرکت کند. باید گفت که وظایف و مسئولیت های وکیل پایه یک دادگستری با توجه به نوع قانونی که در آن مهارت دارد متفاوت است. به عنوان مثال وکیل مالیاتی نسبت به وکیل جنایی و یا خانواده وظایف و مسئولیت های متفاوتی داشته و زمان کمتری را صرف پرونده خواهد کرد.

وکیل پایه دو می تواند در محاکم کیفری که جرم هایی مانند حبس کمتر از ده سال، شلاق و جزای نقدی و امثال این ها را دارد شرکت کند. وکیل پایه دو در محاکمه های حقوقی که کمتر از پانصد میلیون ریال بوده و یا محاکمه های غیر مالی مانند نفی نسب و... دارد نیز می تواند شرکت کند.

چگونگی کسب پروانه وکالت پایه یک

وکلایی که قصد دارند وکالت پایه یک  را دریافت کنند می توانند در مدت دو سال به عنوان کارآموز یک دوره را طی کنند. راه دیگر کسب این پروانه این است که زیر نظر وکیل سرپرست از حقوق موکلان دفاع کنند.

وظایف وکیل پایه

در ابتدا باید گفت که وکیل پایه یک زمینه کاری گسترده ای دارد. وکیل پایه یک می تواند در مسائل جنایی تا طلاق و مطالبه مهریه  حضور داشته و وظایف خود را به خوبی انجام دهد.
برای توضیح بیشتر در مورد وظایف وکیل پایه یک دادگستری می توان مشاوره به موکلان و قبول وکالت آن ها در دادگاه های کیفری یا مدنی را نام برد. وکیل پایه یک حتی خارج از دادگاه می تواند به تحقیق و تهیه موارد و مشاوره به شما کمک کند.

 

 

 


دیدگاه‌ها   

+1 # ali 1396-11-26 06:41
سلام. ممنون از مقاله ی خوبتون . یه سوال داشتم .
من به همسرم حق طلاق دادم . آیا همسرم می تونه ادعای مهریه هم کنه ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید