طلاق در کانادا

طلاق در کانادا | طلاق بعد از مهاجرت به کانادا | سینا ابراهیمی | طلاق و جدایی در کانادا

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

با توجه به مهاجرت بسیاری از هم وطنان ایرانی به کانادا و بروز برخی تعارضات خانوادگی در آن جا، تصمیم گرفتیم که مقاله زیر را که در خصوص طلاق و مسائل مربوط به آن است مطرح کنیم.

 

طلاق در کانادا

طلاق در کانادا
طلاق

طلاق در کانادا با توجه به تفاوت هایی که در حقوق خانواده و نحوه مطالبه حقوق مالی زوجه در کانادا وجود دارد برای ایرانیان مقیم کانادا متفاوت است. وکیل می تواند مطالبه حقوق را براساس قوانین ایران در کانادا انجام دهد. حکم هایی که در دادگاه های خارج از کشور ایران صادر می شوند تنها در شرایط خاصی پذیرفته می شوند. که در این مقاله به بیان این شرایط می پردازیم.

با توجه به مهاجرت تعداد زیادی از هم وطنان به کانادا و ثبت ازدواج آن ها در ایران باید گفت که تمامی مسائل مرتبط به طلاق آن ها در کانادا شامل مباحثی می شود که به یک وکیل متخصص  آشنا به قوانین بین الملل نیاز دارد. سینا ابراهیمی، با قبول وکالت ایرانیان خارج از کشور در جهت مشاوره حقوقی ( و انتخاب وکیل پایه یک در خارج از کشور ) آماده خدمت گذاری به شما می باشد.

 

قانون کانادا در خصوص خانواده

 

قبل از بیان هرچیزی باید گفت که ایالت های کانادا مستقل از یکدیگر و توسط فرمانداری که از جانب ملکه انگلستان تعیین می شود، اداره می گردند. اصل قانون خانواده در کانادا یکسان بوده و در مواردی محدود در بین برخی از ایالت ها تفاوت هایی وجود دارد.

 

طلاق ایرانیان در کانادا

 

طلاق ایرانیان در کانادا
طلاق ایرانیان در کانادا

در خصوص این موضوع باید گفت که اگر ازدواج در ایران به ثبت رسیده باشد و زوجین مایل باشند که تمام امور طلاق از جمله: حضانت فرزندان، مطالبه مهریه ، نفقه، و... در کانادا صورت بگیرد باید بدانند که دادگاه ایران در صورتی حکم صادر شده در کانادا یا هر کشور دیگر را می پذیرند که پرونده مجددا در دادگاه خانواده کشور ایران مطرح گردیده و حکم تنفیذ شود.
اگرچه هم وطنان مقیم کانادا می توانند در دادگاه های خانواده ایران نیز دعوای خانوادگی را مطرح کنند. باید به این موضوع نیز توجه کرد که اگر زوجین هر دو خواهان طلاق توافقی بوده و در کلیه ی امور به توافق رسیده باشند می توانند با انتخاب وکیل خانواده در کانادا و ایران امور حقوقی خود را بدون نیاز به حضور زوجین انجام دهند. ما از طریق نماینده و وکیل خود در کانادا قادر به انجام چنین پرونده هایی هستیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید. پرونده های خانواده ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز با اعطای وکالتنامه رسمی از سوی اتباع ایرانی در سفارت های وزارت امور خارجه ایران نیز توسط وکیل خانواده در ایران نیز قابل انجام است و در اکثر موارد نیازی به حضور زوج و زوجه ندارد. 

این مباحثی که گفته شد در صورتی رخ می دهند که زوجین در کانادا زندگی کنند. اما اگر یکی از زوجین در خارج از کشور باشد و دیگری در ایران زندگی کند و تصمیم بر طلاق بگیرند تکلیف چگونه است؟

در ابتدا باید گفت که اگر هیچ یک از زوجین در ایران سکونت نداشته باشند دادگاه شهرستان تهران صلاحیت رسیدگی به درخواست آن ها را دارد، مگر اینکه خود برای اقامه دعوا محل دیگری را انتخاب و به توافق برسند.

طبق ماده 14 مقرر شده در قانون حمایت از خانواده، هرگاه یکی از زوجین در خارج از کشور زندگی کند و دیگری در ایران باشد دادگاه محل اقامت طرفی که در ایران زندگی می کند برای رسیدگی به دادخواست مطرح شده صالح است.
اگر زوجین هر دو مقیم خارج کشور شده باشند و یکی از آن ها به صورت موقت در ایران سکونت داشته باشد دادگاه محل سکونت فرد ساکن در ایران و اگر هر دو در ایران سکونت موقت داشته باشند دادگاه محل سکونت زوجه برای رسیدگی به دادخواست صالح است.
 

 

درخواست طلاق در کانادا

در خواست طلاق در کانادا می تواند از سوی زوج و یا زوجه مطرح شود.

طلاق ترافعی در کانادا

این نوع از طلاق تنها زمانی رخ خواهد داد که پرونده پس از بررسی توسط وکیل خانواده در کانادا، خیانت یا اذیت و آزار یکی از زوجین به دیگری اثبات برسد. برای ارائه دادخواست طلاق ترافعی اثبات عسر و حرج هر کدام از زوجین الزامی است.

 

طلاق توافقی در کانادا

زوجین باید توافق نامه خود به به دادگاه خانواده درخواست طلاق توافقی را مطرح کنند. این توافق نامه زمانی قابل طرح خواهد بود که زوجین به مدت یکسال با یکدیگر زندگی نکرده باشند. وکیل خانواده در کانادا باید با تنظیم پیش نویس توافق نامه بین زوجین تکلیف تمامی حقوق و امور بین زوجین از جمله تقسیم اموال، حضانت ، نفقه و مهریه را مشخص کرده و به دادگاه خانواده تقدیم کند.

وکیل خانواده در کانادا و ایران

وکیل در ایران و کانادا
وکیل در ایران و کانادا

شما می توانید برای انجام امور حقوقی خود چه در ایران و چه در کانادا به وکیل پایه یک دادگستری مراجعه کنید. ما امکانی را فراهم آورده ایم تا با معرفی بهترین وکیل خانواده در کانادا بدون نیاز به حضور طرفین کلیه ی امور حقوقی انجام شود. برای مشاوره، دریافت اطلاعات بیشتر و یا بهره مندی از وکیل خانواده در کانادا می توانید با ما تماس بگیرید.  

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید